logotypy UE EFS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach informuje o częściowym wznowieniu realizacji projektu pn. Wsparcie aktywności społecznej mieszkańców Gminy Zebrzydowice poprzez utworzenie Klubu Integracji Społecznej.

W związku z ogłoszeniem stanu epidemii w kraju wszystkie działania realizowane w ramach projektu zostały zawieszone począwszy od 12-03-2020r.

Z dniem 06-07-2020r. częściowo wznowiliśmy działalność Klubu Integracji Społecznej w Kaczycach (KIS) poprzez realizację w siedzibie KIS  certyfikowanych kursów i szkoleń zawodowych dla naszych uczestników i uczestniczek projektu. Certyfikacja kursów oznacza, że każdy kurs zakończy się egzaminem przeprowadzonym przez specjalnie powołaną w tym celu zewnętrzna komisję egzaminacyjną. Pozytywny wynik egzaminu będzie równoznaczny z uzyskaniem przez kursantów kwalifikacji zawodowych

zdjęcie połaczonych dłoniW związku z polecenem nr 42/2020  Wojewody Śląskiegoz dnia 24 marca 2020r. działalność Klubu Integracji Społecznej w Kaczycach zostaje zawieszona do dnia 24 kwietnia 2020r.

logotypy EFS EU

Na dzień 04 marca br. ( środa, godz. 18.00) w naszym klubie zaplanowaliśmy WYJĄTKOWE WYDARZENIE -  spotkanie autorskie z Dawidem Frenchem, angielskim tłumaczem książek Andrzeja Sapkowskiego , w tym Sagi i Wiedźminie (!!!) .

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu prosimy o wcześniejszą rezerwację pod nr tel. 602194953.     

Wszystkie osoby chętne do udziału w zajęciach naszego Klubu Integracji Społecznej w Kaczycach ( ul. Morcinka 15/1) serdecznie zapraszamy !

Logotypy EFS EU

Dnia 28 stycznia 2020r. odbyło w Domu Ludowym w Kaczycach spotkanie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas spotkania członkinie KGW w Kaczycach opowiedziały uczestnikom i uczestniczkom naszego klubu o Bożonarodzeniowych zwyczajach i obrzędach na Śląsku Cieszyńskim. Podczas spotkania wystąpiła również P. Kamila Ptaszyńska-Matloch – srebrna laureatka XXX Jubileuszowego konkursu „Po naszymu, czyli po śląsku”, która opowiedziała w gwarze cieszyńskiej jak wyglądały Święta Bożego narodzenia za czasów naszych przodków. Uczestnicy i uczestniczki spotkania zostali ugoszczeni również skromnym poczęstunkiem, przygotowanym przez członkinie KGW, oczywiście nawiązujący do tradycyjnych na naszym terenie, potraw wigilijnych. 

logotypy EFS UE

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach informuje o postępach w realizacji projektu pn. Wsparcie aktywności społecznej mieszkańców Gminy Zebrzydowice poprzez utworzenie Klubu Integracji Społecznej.

W ramach tzw. działań o charakterze środowiskowym dnia 18 listopada br. w siedzibie KIS odbył się wykład nt. życia i malarstwa Caravaggio wraz z filmem o malarzu pt. „Żywe obrazy”. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem wśród licznie zgromadzonych słuchaczy.

logotypy ue efs

 

Klub Integracji Społecznej w Kaczycach z siedzibą ul. Morcinka 15/1 zaprasza na:

  • Warsztaty rękodzieła – zajęcia z zakresu rękodzieła, mające na celu naukę posługiwania się różnego rodzaju technikami rękodzielniczymi w miłej, przyjaznej  atmosferze ( w każdy wtorek od 9.00 do 13.00);
  • Osiedlowy Klub Seniora – spotkania „przy kawie” , zajęcia aktywizujące, integrujące, rękodzielnicze dla osób w wieku 60 + (w każdą środę od 9.00 do 13.00);
  • Klub Kobiet Zaradnych – spotkania , na których promujemy zdrowy styl życia, sztukę relaksacji , edukację, profilaktykę zdrowotną, aktywny udział w życiu kulturalnym regionu, a ponadto zajmujemy  się po prostu „babskimi sprawami” czyli tym co nas kobiety interesuje ( w każdy czwartek od 09.00 do 13.00);

logotypy UE EFS

Zapraszamy wszystkich, najmłodszych mieszkańców na zajęcia realizowane w ramach Klubu Ekologicznego Malucha. Zajęcia odbywają się w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca w godzinach od 11.00 do 13.00 w świetlicy środowiskowej na ul. G. Morcinka 15c w Kaczycach.

logotypy EFS UEUprzejmie informujemy, iż w ramach działającego Klubu Integracji Społecznej w Kaczycach, funkcjonuje Osiedlowy Klub Seniora.  W związku z działalności Klubu zapraszamy wszystkie osoby starsze do wspólnego spędzania czasu w siedzibie KIS (ul. Morcinka 15/1, Kaczyce). Specjalnie dla tych osób wygospodarowaliśmy czas i udostępniamy pomieszczenie KIS-u. Poza czasem i miejscem gwarantujemy dobrą atmosferę, a wszystko to w każdą środę w godzinach od 9.00 do 13.00.
Serdecznie zapraszamy.

logotypy UE EFS

Uprzejmie informujemy, że z dniem 10-07-2019r. o godzinie 15.00 w siedzibie Klubu Integracji Społecznej w Kaczycach (ul. G. Morcinka 15/1) rozpoczynamy zajęcia dla rodziców mające na celu ich wsparcie w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą.

Szkoła dla Rodziców  to program spotkań dla każdego rodzica, który szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Główne motto Szkoły dla Rodziców brzmi: Wychowywać to kochać i wymagać. Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi, co sprawia, że jest on także programem profilaktycznym.

Program Szkoły obejmuje cykl 10 spotkań (raz w tygodniu). Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu 32 4755132.

logotypy UE EFS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach informuje o postępach w realizacji projektu pn. Wsparcie aktywności społecznej mieszkańców Gminy Zebrzydowice poprzez utworzenie Klubu Integracji Społecznej.

Celem projektu jest wzmocnienie aktywności i partycypacji społecznej i zawodowej osób zamieszkujących obszar zdegradowany i peryferyjny Gminy Zebrzydowice oraz wzmocnienie zdolności do podejmowania aktywności zawodowej nieaktywnych członków tej społeczności. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, a jego całkowita wartość wynosi 310.200,00 zł, w tym 263 670,00 zł dofinansowania z UE. Projekt realizowany będzie na obszarze zidentyfikowanym w Lokalnym Programie Rewitalizacji dla Gminy Zebrzydowice jako tzw. obszar rewitalizacji. Stanowi on teren wzdłuż Osiedla Morcinek oraz fragment ulic Otrębowskiej, Stalmacha i Słonecznej w Kaczycach.

 Logotypy EFS EU

W związku z realizacją projektu pn. Wsparcie aktywności społecznej mieszkańców Gminy Zebrzydowice poprzez utworzenie Klubu Integracji Społecznej (KIS) , od maja br. w siedzibie KIS ( tj. ul. Morcinka 15/1 Kaczyce) zostały uruchomione bezpłatne  porady prawne – w każdy czwartek w godz. 8.00 -12.00

Wszystkich mieszkańców obszaru rewitalizacji zainteresowanych skorzystaniem z poradnictwa prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel. 515 324 143

Logotypy EFS EU

Mając na uwadze realizację jednego z wielu postulatów zgłoszonych podczas spotkań w Klubie Integracji Społecznej w Kaczycach z mieszkańcami Kaczyc, zachęcamy do oddania swojego głosu na lokalizację paczkomatu na terenie ul. Stalmacha w Kaczycach.

Oddać swój głos można pod adresem  https://bliskociebie.inpost.pl/#paczkomat-w-twojej-okolicy_lat=49.82532658208125_lng=18.59176672883609