Logotypy EFS EU

Dnia 28 stycznia 2020r. odbyło w Domu Ludowym w Kaczycach spotkanie z Paniami z Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas spotkania członkinie KGW w Kaczycach opowiedziały uczestnikom i uczestniczkom naszego klubu o Bożonarodzeniowych zwyczajach i obrzędach na Śląsku Cieszyńskim. Podczas spotkania wystąpiła również P. Kamila Ptaszyńska-Matloch – srebrna laureatka XXX Jubileuszowego konkursu „Po naszymu, czyli po śląsku”, która opowiedziała w gwarze cieszyńskiej jak wyglądały Święta Bożego narodzenia za czasów naszych przodków. Uczestnicy i uczestniczki spotkania zostali ugoszczeni również skromnym poczęstunkiem, przygotowanym przez członkinie KGW, oczywiście nawiązujący do tradycyjnych na naszym terenie, potraw wigilijnych. 

 

Od stycznia 2020r. rozpoczęliśmy realizację tzw. ścieżki edukacyjnej i zawodowej w projekcie. Osoby bezrobotne, będące uczestnikami projektu, odbyły indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym i pośrednikiem pracy, w wyniku których zostały skierowane na najwłaściwsze dla nich, certyfikowane kursy zawodowe i edukacyjne. Ich realizację planujemy na wiosnę br.

Końcem stycznia br. rozpoczęliśmy w naszym klubie realizację zajęć jogi. Zajęcia te zostały zorganizowane w wyniku oddolnej inicjatywy mieszkańców obszaru, na którym realizowany jest projekt. Zajęcia, prowadzone przez dyplomowanego instruktora hatha-jogi, odbywają się przy użyciu profesjonalnego sprzętu: mat, kostek i pasków do jogi i cieszą się dużym zainteresowaniem. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc, osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.