logo UE EFS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach informuje o postępach w realizacji projektu pn Wsparcie aktywności społecznej mieszkańców poprzez utworzenie Klubu Integracji Społecznej.

Od września tego roku wznowiona została działalność Klubu Integracji Społecznej  po okresie zawieszenia spowodowanego koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2.

Jedyną formą wsparcia jaka się odbywała w tym czasie, były kursy i szkolenia zawodowe i edukacyjne.

Aktualnie uczestnicy i uczestniczki projektu, kończą realizację Indywidualnych Ścieżek Reintegracji Zawodowej i Edukacyjnej.

Wszystkie osoby ukończyły  zaplanowane dla nich zgodnie ze „ścieżką” kursy i szkolenia zawodowe. Obecnie dwie uczestniczki projektu realizujące kurs prawa jazdy kat. B przygotowują się do podejścia do egzaminu, natomiast trzecia osoba – po ukończyła kursu zdała egzamin w pierwszym terminie. Dla w/w uczestników i uczestniczek zaplanowaliśmy na początek grudnia br. ostatnie już spotkanie z doradcą zawodowym podsumowujące zrealizowane działania w ramach indywidualnych ścieżek reintegracyjnych.

Od września br. realizowane są także zaplanowane w ramach projektu działania o charakterze środowiskowym tj. wycieczki rekreacyjne, wyjścia o charakterze kulturalnym oraz imprezy okolicznościowe. W związku z aktualnym stanem epidemicznym organizacja tego typu działań jest  znacznie utrudniona dlatego też, w tym miejscu przepraszamy wszystkie osoby, którym nie mogły uczestniczyć w tych wydarzeniach z uwagi na konieczność drastycznego zmniejszenia liczby uczestników – w szczególności w ostatnim czasie. Udało nam się od września br. zorganizować kilka wycieczek do Czech, w tym do ZOO w Ostrawie, a także wycieczki po regionie m.in. do Ustronia (gdzie odwiedziliśmy m.in. słynne „Sanatorium Miłości”), Pszczyny, Cieszyna, zwiedziliśmy ogrody Kapiasa w Goczałkowicach- Zdroju, byliśmy na grzybobraniu w Brennej. Ponadto, kiedy jeszcze było to możliwe , udało nam się zorganizować 2 wyjścia kulturalne do kina.