logo OWESSkorzystaj z dotacji do 240tys. złotych!

Dotacja na tworzenie miejsc pracy dla istniejącego przedsiębiorstwa społecznego lub utworzenie nowego podmiotu spełniającego kryteria przedsiębiorstwa społecznego lub przekształcenie podmiotu ekonomii społecznej (fundacji, stowarzyszenia, spólki not for profit) w przedsiębiorstwo społeczne, Szczegóły: http://www.owes.bcp.org.pl/tworzenie-miejsc-pracy-w-przedsiebiorstwach-spolecznych

Jak to działa?
Jeśli chcesz utworzyć nowe przedsiębiorstwo społeczne lub zarządzasz organizacją pozarządową i chcesz ją  rozwijać, tworzyć nowe miejsca pracy dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, możesz otrzymać bezpłatne wsparcie doradcze i konkretne wsparcie finansowe na każde miejsce pracy w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej obszaru bielskiego (OWES).

Sąsiedzi Sąsiadom LogoBądź widoczny dla innych!

Skorzystaj bezpłatnie z platformy www.sasiedzisasiadom.pl w ramach której, po zarejestrowaniu swojego profilu możesz zamieszczać ogłoszenia dot. tego co potrzebujesz lub tego co oferujesz innym! Co więcej korzystanie z platformy jest zupełnie darmowe!

Jak to działa?

Zamysłem portalu Sąsiedzi Sąsiadom – wsparcie dla lokalnej społeczności jest umożliwienie lokalnym podmiotom wymiany informacji, które wspomogą ich działanie. Firmy, jednostki organizacyjne – m.in. szpitale, przychodnie, ośrodki pomocy oraz organizacje pozarządowe (NGO) mogą zgłaszać swoje potrzeby lub oferować pomoc, produkty, usługi w danym zakresie. Komunikacja pomiędzy zarejestrowanymi na portalu podmiotami odbywa się bezpośrednio, dzięki czemu nawiązanie wzajemnej współpracy jest szybkie i wygodne dla obu stron.

ilustracja - dzieciW związku z decyzją Wojewody Śląskiego Nr PSI.6334.54.2020 z dnia 8 maja 2020 roku, informujemy,  że okres zawieszenia działalności Świetlicy Środowiskowej w Kaczycach zostaje zawieszona do dnia 24 maja 2020r.

senior plus logo

W związku z decyzją Wojewody Śląskiego Nr PSI.6334.54.2020 z dnia 8 maja 2020 roku, informujemy,  że okres zawieszenia działalności placówki Klub "Senior+" ulega wydłużeniu do dnia 24 maja 2020r.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach pilnie poszukuje lodówki dla osoby starszej. W przypadku gdy posiadacie Państwo sprawny, niepotrzebny sprzęt prosimy o kontakt pod nr telefonu 32 4755128.

W związku z koniecznością podejmowania działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 poniżej prezentujemy numery telefonów pod którymi można uzyskać wsparcie w ramach pomocy społecznej, złożyć wniosek o przyznanie świadczenia a także w ramach rozmowy telefonicznej może nastąpić ustalenie sytuacji osobistej, rodzinnej, dochodowej i majątkowej. Osoba ubiegająca się o wsparcie może w trakcie rozmowy zostać zobowiązana do udokumentowania swojej sytuacji poprzez przesłanie skanu/zdjęcia dokumentu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (art. 15o ust. 1 ustawy o COVID-19).

Pod ponizszymi numerami telefonów można zgłaszać także potrzeby pod kątem zaopatrzenia osób niepełnosprawnych, starszych oraz objętych kwarantanną.

 

logo fundacja 2

logo razem razniej

 

 

 

 

 

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach składa, w  imieniu własnym, wszystkich pracowników oraz mieszkańców gminy, serdeczne podziekowania dla Stowarzyszenia Pomagajmy Razem Raźniej oraz Fundacji Słoneczna Kraina Dzieciom za przekazane maseczki z wkładem medycznym w liczbie 150 sztuk.

Jednoczesnie życzymy pomyslności w dalszej działalności oraz w  zyciu osobistym.

 

Mając  na uwadze konieczność zabezpieczenia ciągłości udzielanej pomocy oraz zabezpieczenie mieszkańców przed rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 wprowadza się działania mające na celu ograniczenie do niezbędnego minimum bezpośrednich kontaktów służących realizacji świadczeń prowadzonych przez GOPS:

  1. Ośrodek pomocy społecznej przyjmuje klientów wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikami ośrodka (telefonicznie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej).
  2. W przypadku konieczności bezpośredniego kontaktu obsługa klienta będzie się odbywała w strefie wyznaczonej, w której przebywać może wyłącznie jedna osoba.
  3. Podstawową formą kontaktu z pracownikami ośrodka jest rozmowa telefoniczna lub kontakt mailowy.