grafika - logo karty dużej rodzinyOd 9 czerwca br. każdy posiadacz Karty Dużej Rodziny – niezależnie od tego, czy do tej pory miał ją w wersji tradycyjnej, elektronicznej czy też obu – będzie mógł z niej korzystać w aplikacji mObywatel. Osoby posiadające wyłącznie Karty tradycyjne nie będą musiały wnioskować o wersję elektroniczną karty i ponosić z tego tytułu opłaty.

W aplikacji mObywatel znajdzie się także link do strony https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu/kdr, na której znajduje się mapa z partnerami Karty Dużej Rodziny oraz z informacjami o zniżkach.

Jak przypomina MRiPS aplikacja mObywatel jest tzw. cyfrowym portfelem na dokumenty i usługi. Dzięki aplikacji można m.in.: bezpiecznie pobierać i okazywać swoje dane, realizować eRecepty bez podawania numeru PESEL, przechowywać potwierdzenie odbytego szczepienia przeciwko COVID-19, a także korzystać z mLegitymacji szkolnej lub studenckiej.Aplikacja dostępna jest dla osób posiadających mTożsamość (czyli PESEL oraz dowód osobisty) lub mLegitymację szkolną.

Osoby, które nie będą miały dostępu do aplikacji mObywatel, będą musiały pozostać przy Kartach tradycyjnych.