Śląska Akademia Senior@ serdecznie zaprasza do udziału w darmowych szkoleniach on-line skierowanych do Seniorów 65+ zamieszkałych na terenie województwa śląskiego.

Szkolenia realizowane będą w 10-osobowych grupach i obejmują naukę obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów. Poruszane będą także kwestie związane z e-receptami, bezpiecznym i wygodnym płaceniem rachunków, czy dokonywaniem zakupów przez internet z dostawą do domu, obsługą aplikacji komunikacyjnych (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić kontakt z rodziną przy pomocy otrzymanego na zakończenie kursu tabletu.

Szkolenia prowadzą wyspecjalizowani Trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe.

Kurs obejmuje 60 lub 90 godzin, które realizuje się w trakcie kilkunastu spotkań.

 

Proces rekrutacji do grup zdalnych:

 • Zainteresowane osoby proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 577 888 627, 575 888 964 lub 32 496 94 88 w celu uzyskania szczegółowych informacji.
 • W trakcie rozmowy z Koordynatorem należy podać adres mailowy, na który zostaną wysłane dokumenty: (formularz rekrutacyjny wraz z załącznikami).
 • Otrzymane dokumenty wypełnione przez kandydata na Uczestnika należy w formie skanu lub zdjęcia odesłać drogą mailową, a następnie nadać do Biura Fundacji w Chorzowie w wersji papierowej.
 • Zgłoszenia będą weryfikowane w procesie rekrutacji, zgodnie z regulaminem.
 • Osoby zainteresowane otrzymują informację zwrotną.
 • Liczba miejsc jest ograniczona.

Wymagania dot. sprzętu i internetu są bardzo podstawowe: Komputer: minimum dwurdzeniowy procesor + 2GB ramu (rekomendowane 4 rdzenie i 4GB ramu); mikrofon, głośniki (wbudowane lub zewnętrzne). Rekomendowana kamerka internetowa (wbudowana lub zewnętrzna). System operacyjny oraz oprogramowanie: Windows 7 (i wyżej) oraz przeglądarka internetowa Google Chrome lub Mozilla Firefox.
Dostęp do internetu (minimum 0.5Mbit/sek upload oraz minimum 1Mbit/sek download). Uwaga: Jest też możliwość uczestniczenia w zajęciach na platformie używając tabletów.

Co można zyskać:

 • Bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych.
 • Praktyczne, nowe umiejętności obsługi: telefonu, komputera, internetu.
 • Grupowe działania animacyjne.
 • Certyfikat udziału w projekcie.
 • TABLET NA WŁASNOŚĆ.

Nie jest wymagane jakiekolwiek minimum wiedzy, ponieważ grupy będą tworzone na zróżnicowanym poziomie. Udział mogą wziąć osoby, które do tej pory w ogóle nie korzystały ze smartfonów, komputerów/laptopów czy tabletów, a sprzęt na czas zajęć udostępni im rodzina (możemy logować się do platformy szkoleniowej za pomocą jednego kliknięcia skrótu z pulpitu), ale także zachęcamy do wzięcia udziału osoby na co dzień korzystające w różnej formie z podanych narzędzi, aby mogły one uzyskać nowe, przydatne umiejętności w odpowiedzi na aktualne potrzeby.

Na wszelkie pytania i wątpliwości z przyjemnością odpowiedzą nasi doświadczeni Koordynatorzy pod numerem telefonu: 577 888 627, 575 888 964 lub 32 496 94 88.
W załączeniu przesyłam Państwu także plakat projektu oraz kilka zrzutów z ekranu i krótkie materiały wideo zarejestrowane podczas naszych zajęć on-line. Większość z nich znajduje się także na naszym profilu: www.facebook.com/cyfrowy.slask

Uprzejmie prosimy Państwa o pomoc w dotarciu do Seniorów, ich rodzin i opiekunów z ofertą szkoleń on-line. Mogą Państwo wykorzystać informacje z tej wiadomości oraz dowolne materiały z załączenia, a także naszego facebookowego profilu. Jeśli chcieliby Państwo cokolwiek skonsultować zapraszam do kontaktu telefonicznego: Justyna Janosz 575 888 964, Paweł Paleta 577 517 222

Szkolenie realizowane jest w ramach projektu  projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś priorytetowa III: 3.1 Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych. Realizatorem projektu jest Fundacja Partycypacji Społecznej z siedzibą w Poznaniu. Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich. Dofinansowanie projektu z UE 15.297.440,00 zł.