Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie rozpoczął realizację projektu "Języki nam nie obce" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 9.6.2 POKL). W projekcie mogą wziąć udział osoby bezrobotne zarejestrowane w PUP w Cieszynie jako osoby bezrobotne, zamieszkujące powiat cieszyński, posiadające mniej niż 30 lat i co najwyżej średnie wykształcenie, które chcą nauczyć się języka obcego lub poprawić umiejętności językowe.

W ramach projektu Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie oferuje odbycie bezpłatnych konsultacji z lektorem języka obcego, który pomoże określić posiadane umiejętności językowe oraz bezpłatne uczestnictwa w kursie języka angielskiego lub niemieckiego na poziomach A1 i A2 (zdobyte umiejętności potwierdzane będą stosownymi certyfikatami). Po zakończonym kursie PUP w Cieszynie zapewnia możliwość bezpłatnego uzyskania certyfikatu TELC

uznawanego w krajach całej Unii Europejskiej.
Każda z osób uczestniczących w projekcie będzie miała zapewnione materiały dydaktyczne oraz zwrot kosztów dojazdu na miejsce szkolenia.

Rekrutacja chętnych do udziału w projekcie rozpoczyna się 1 sierpnia 2013r. i realizowana będzie na podstawie złożonych formularzy zgłoszeniowych. Formularze można składać osobiście, pocztą tradycyjną (Powiatowy Urząd Pracy w Cieszynie, Plac Wolności 6, 43-400 Cieszyn) lub e-mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe informacje pod nr telefonu 33 851 49 91 wew. 105, 121.