logotyp programu rodzina 500+Od 1 lipca 2019 program Rodzina 500+ obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny.

Wnioski o przyznanie świadczenia na nowy okres zasiłkowy można składać online od 1 lipca (poprzez kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS), a od 1 sierpnia drogą tradycyjną w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zebrzydowicach biura nr 2 i 3 (parter).


Złożenie wniosku w okresie:

  • lipiec – sierpień 2019 r. gwarantuje wypłatę świadczenia najpóźniej do dnia 31 października 2019 r.;
  • wrzesień 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem od lipca, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 30 listopada 2019 r.;
  • październik 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od października, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 grudnia 2019 r.;
  • listopad 2019 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od listopada, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 31 stycznia 2020  r.;
  • od 1 grudnia 2019 r. do 31 stycznia 2020 r. oznacza, że świadczenie, z wyrównaniem jedynie od miesiąca złożenia wniosku, zostanie wypłacone najpóźniej do dnia 29 lutego 2020 r.

Przyznanie świadczenia:

Przyznanie świadczenia następuje w drodze informacji, która wnioskodawca otrzyma na wskazany we wniosku adres e-mail, zaś w przypadku braku adresu e-mailowego osoba ta będzie mogła odebrać informację o przyznaniu świadczenia w postaci papierowej.

Osoby zamieszkujące na teremie Gminy Zebrzydowice informację o przyznaniu świadczenia otrzymają za pośrednictwem adresów e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Informację o przyznaniu świadczenia wyslaną z innego adresu należy traktować jako podejrzaną. Nie należy wchodzić na linki podane w wiadomościach dotyczących świadczenia 500+ wysłane z innych adresów, nie dokonywać żadnych opłat, jeżeli z treści wiadomości wynika konieczność ich uregulowania np opłaty skarbowej. Po otrzymaniu podejrzanej wiadomości zalecamy  kontakt z GOPS w Zebrzydowicach pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub nr telefonu 32 4755119.

Dodatkowe informacje:

W przypadku urodzenia dziecka obowiązuje trzymiesięczny termin na złożenie wniosku aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od daty narodzin dziecka

W przypadku śmierci jednego z rodziców, któremu świadczenie zostało wcześniej przyznane lub który zmarł przed rozpatrzeniem złożonego wniosku, wprowadzona zostaje ciągłość świadczenia wychowawczego. Oznacza to, że rodzic, który został z dzieckiem, nie traci automatycznie prawa do przyznanego świadczenia na dziecko. Aby zachować ciągłość świadczenia  rodzic, który został z dzieckiem, musi złożyć wniosek w terminie 3 miesięcy od dnia śmierci drugiego rodzica.